Prečo som prijala vianočné odmeny od „ministra“ školstva

Autor: Petra Debnárová | 28.12.2014 o 17:51 | (upravené 28.12.2014 o 20:17) Karma článku: 9,18 | Prečítané:  2222x

Predtým ako ma začnete súdiť a rozhadzovať rukami, čo som to len dorobila. Sa poriadne nadýchnite a vypustite všetko zlo a nenávisť zo seba von...

Takže ako sa to všetko začalo? Som UČITEĽKA a nehanbím sa zato. Samozrejme, že som sa potešila, keď som sa dozvedela o“ vianočných odmenách“ pre učiteľov. To bol však len prvý dojem. Po hlbšom zamyslení som sa rozhodla tieto peniaze neprijať...

Prečo? Pretože to považujem za malú náplasť, ktorá by mala učiteľom opäť na chvíľu zavrieť ústa. (Prepáčte všetci moji kolegovia a kolegyne, nenarážam na to, že 100 eur je málo).

 Avšak potom ma napadlo, že tie peniaze prijmem, no nezostanú u mňa pretože ich posuniem ďalej. Vidím v tom hlbší zmysel ako ich vracať naspäť do tohto chorého systému.

Nechcela som byť „sám vojak v poli“ tak som sa rozhodla zverejniť výzvu a zapojiť  mojich kolegov z celého Slovenska. To, čo som však vôbec nečakala boli skoro až nenávistné reakcie učiteľov, ktorí sa ma pýtali, že „čo tým sledujem a čo chcem zmeniť“.

Takže pekne po poriadku. Čo tým sledujem? V prvom rade to, že svojim gestom vyjadrujem nesúhlas so súčasným stavom školstva a nemienim sa len slušne poďakovať za peniaze, ktoré nám učiteľom dávno patria. Tak a teraz ma môžete všetci roztrhať v zuboch, úbohú mladú učiteľku, čo mala radšej robiť niečo iné a nie sa sťažovať. Ale neuveríte mi ja mám svoju prácu veľmi rada, aj napriek všetkým problémom a reakciám verejnosti. Možno som „hlúpa“ ale stojím si za svojím.

Peniaze sú pre učiteľov dôležité a pre niektorých veľmi, pretože majú rodiny a chcú sa o ne adekvátne postarať bez toho aby museli  mať aj ďalšiu prácu...

 Ja som svoju čiastku teda konrétne 100 eur rozdelila nasledovne 25 eur som venovala slobode zvierat, 25 eur som venovala alianci fair play, ktorá sa zaoberá sledovaním politikov a porušením ľudských práv a 50 eur som darovala konkrétnemu človeku. Ja osobne som si vybrala p. Tatianu, ktorá sa stará a o svojho vnuka, ktorý má tramu z toho ako s ním zaobchádzala jeho matka. Jej príbeh môžete nájsť v decembrovom čísle Nota Bene.  A v podstate patrím medzi tých „šťastnejších“, pretože na niektorých školách doteraz nedostali žiadne odmeny od štátu(čiže nás) a niekde dostali menšie čiastky.

A k druhej otázke, čo tým chcem dosiahnuť?

Hovorí  sa , ak chceš zmeniť svet zmeň sám seba. Sama nedosiahnem zmenu vo vnímaní školstva verejnosťou ale aj učiteľmi samotnými ale môžem sa pokúsiť ovplyvniť, to čo sa dá. A áno tých 100 eur by sa mi zišlo, no myslím, že tam kde som ich poslala poslúžia lepšie.  Reakcie môjho okolia a najmä učiteľov boli rôzne.... Od nenávisti až k „obdivu“... No najviac ma mrzí, že sa nik nepridal. A preto zostávam sám vojak v poli ale nevzdala som sa bojujem ďalej ako viem.

P.S. Ďakujem všetkým, korí sa rozhodli niečo urobiť a nie nečinne sedieť, posťažovať sa a mlčať. Všetko sa nám raz vráti aj to dobré aj to zlé.

Tiež odporúčam článok

 http://plavec.blog.sme.sk/c/371617/pan-fico-nechajte-si-svoje-vianocne-darceky.html

S úctou a srdečným želaním pozitívnej energie

Mgr. Petra Debnárová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?